TIPY na výlet

Tipy na procházky a výlety v okolí Litomyšle

ZÁMEK Litomyšl

Roku 1567 dostal Vratislav z Pernštejna darem od císaře Ferdinanda panství Litomyšl a to včetně dřevěného hradu. Ten ho poté ... (více)

ZÁMECKÝ pivovar

Zámecký pivovar se začal budovat téměř okamžitě po dostavění hlavní zámecké budovy. Tehdy ho ještě zdobila psaníčková ... (více)

ZÁMECKÉ zahrady

Zámecké zahrady obklopují zámek ze 3 stran. Valdštejnové-Vatemberkové vystavěli na jihozápadní části francouzský park a ... (více)

KLÁŠTERNÍ zahrady

Mezi piaristickým klášterem a chrámem Povýšení sv. Kříže se rozléhají klášterní zahrady. Dříve byly využívány pro pěstování ... (více)

REGIONÁLNÍ muzeum

Dříve tato budova sloužila jako piaristická „základní“ škola, poté gymnázium a v 19. stol. jako filozofický ústav. Mezi ... (více)

DŮM U Rytířů

Dům u rytířů byl postaven v renesančním slohu v 16. století. Jedná se o nejkrásnější dům litomyšlského náměstí. Podle ... (více)

KOSTEL Povýšení sv. Kříže

Kostel byl vybudován v renesančním duchu, později doplněn barokní výzdobou a v polovině 18. století byla postavena nová ... (více)

ČERVENÁ věž

Červená věž je nejenom rozhledna, ale i muzeum. Byla nazvána podle zbarvení lámavé opuky, z níž je vystavěna. Nachází se ... (více)

All rights reserved © Top Design 2011 J.Pelikovský

katalog stránek Začátek.cz